pozadi
.
hlavička ADAM.cz ČRDM
RUBRIKA: knihovnička

     QR kód této stránky ->

Pět desetiletí s ABC

Autor: Martin Bělohlávek - Pionýr | zařazeno: 16. 1. 2007 | přečteno 12236

Časopis ABC mladých techniků a přírodovědců by se dožil 22. ledna 2007 půl století.22. ledna 2007 by se dožil mnohými vzpomínaný časopis ABC mladých techniků a přírodovědců půl století. Od roku 1957 vycházel pod křídly pionýrského hnutí a byl oblíben nejen pionýry, ale mnoha kluky i děvčaty. Už jen Mateřídouška vychází déle.
Jeho bývalí čtenáři generace XX. století, ve spolupráci s Pionýrem, o.s., si v předvečer onoho výročí připomenou jedinečnost tohoto časopisu a připravili vzpomínkové Setkání po 50 letech aneb Přineste svou „jedničku“.
U příležitosti 50 let od vydání 1. čísla ABC mladých techniků a přírodovědců si vás dovolujeme pozvat na setkání s bývalými redaktory a spolupracovníky redakce.

Pionýr - logoPozvánkou vám bude vaše nejstarší ábíčko, které vlastníte, ovšem ne mladší roku 2001 (ABC mladých techniků a přírodovědců přestalo vycházet 22. 1. 2002).
Všichni účastníci obdrží Pamětní list - a pro ty, kteří přijdou s oním prvním číslem z roku 1957, Pionýr připravil byť drobnou, ale speciální odměnu.
K vidění bude minivýstava ábíčkovských relikvií a promítání historických filmových záznamů.
Termín a místo konání: 21. 1. 2007 od 15 hodin – salonek Restaurace televizního klubu V Rohlíku na Kavčích horách v Praze.
Martin Bělohlávek, místopředseda Pionýra

Více informací na www.papirovemodelarstvi.czvytisknout článek | přidat na Facebook Facebook | pridej.cz


Nejčtenější články za posledních 7 dnů
Nejsledovanější příspěvky rubriky video - audio za posledních 30 dnů
.

Aktuální téma: #koronavirus #20letCRDM

· #100letrepubliky · #kamchodit · #sbirame · #72hodin · #tabory · #radyanavody · #foglar · #natabore · #dobrovolnici · #eyca #eyca_cz · #vanoce · #čtenářství · #zlatyamos · #hryahlavolamy


Představujeme


Mezinárodní


Pozvánky


Rozhovory

MŠMT Anopress IT České Tábory.cz Borovice.cz - Informační centrum pro dětsku rekreaci, tábory, cestování skupin a volný čas. Strukturovaný dialog s mládeží
© 2020 ČRDM | Senovážné nám. 24, Praha 1 | Kontakty | Mapa stránek | ADAM.cz na Facebooku / ADAM.cz na Twitteru / RSS ADAM.cz / ATOM ADAM.cz
Přebírání obsahu ADAM.cz. Provozuje redakční centrum ČRDM za podpory MŠMT | Tento web byl vytvořen pomocí phpRS. PDA Mapa stránek Hlavní strana Klávesové zkratky na tomto webu Na obsah stránky

--> --> --> Google+