pozadi
.
" class="img9" alt="hlavička"> ADAM.cz ČRDM
RUBRIKA: SLOUPKY

     QR kód této stránky ->

U „zelené“ ministryně

Autor: Tomáš Novotný | zařazeno: 30. 1. 2007 | přečteno 7356

Tomáš NovotnýAť to nezní přespříliš optimisticky, ale dostat se k ministrovi (ministryni) školství je čím dál tím snazší. Je to dobře.
Zatímco Ivan Pilip nás svého času přijal v obřím sálu k neosobní a chladné audienci (jiné slovo se nedá použít - i po letech cítím onen aristokraticky přezíravý duch, který se nad námi, prostými zástupci spolků, zrovna vznášel!) a Petra Buzková si vlastně k pracovní schůzce nenašla pořádně čas nikdy, poslední dvě šéfky úřadu reagovaly na naši žádost o přijetí doslova bleskově.
Ve čtvrtek 25. ledna jsme se tak sešli reprezentanti České rady dětí a mládeže Pavel Trantina, Aleš Sedláček, Josef Výprachtický, Tomáš Novotný a Petr Halada s paní Danou Kuchtovou, ministryní školství Topolánkovy vlády.
Jednání byla přítomna i náměstkyně ministryně paní Eva Bartoňová, někdejší ředitelka odboru pro mládež.
I díky tomu, že paní ministryně přichází z terénu, tedy z prostředí školství a neziskových organizací, bylo jednání věcné, praktické a velmi vstřícné.
Dana Kuchtová požádala o krátké představení České rady a spolků v ní sdružených. Živá debata se rozvinula kolem dobrovolnictví - zdá se, že paní ministryně je nakloněna našemu záměru změnit v zákoně postavení dobrovolníka, resp. uznat, že ty malé bonusy, které z dobrovolné práce plynou, patří i „dovnitř sdružení“.
Současná právní úprava na to, žel, nepamatuje.
Velký vhled a pochopení pro tristnost situace projevila paní ministryně stran zchátralého majetku po někdejším SSM, který bez výraznější státní podpory nedokáží sdružení dobře spravovat. Přislíbenou pomoc, stejně jako vstřícnost při případném, alespoň „inflačním“, navýšení prostředků určených pro mládež, velmi vítáme. Stejně tak Dana Kuchtová přislíbila, že se zamyslí nad možností udílet pro dobrovolné pracovníky s dětmi a mládeží Cenu ministryně.
Z dvacetiminutového setkání jsme si odnášeli dobrý dojem - kéž by byl potvrzen i dalšími vstřícnými kroky úřadu, jehož kroky se každodenního chodu našich spolků většinou bezprostředně dotýkají.
Tomáš Novotný
předseda pracovní skupiny Stát při ČRDM


vytisknout článek | přidat na Facebook Facebook | pridej.cz


Nejčtenější články za posledních 7 dnů
Nejsledovanější příspěvky rubriky video - audio za posledních 30 dnů
.

Aktuální téma: #koronavirus #20letCRDM

· #100letrepubliky · #kamchodit · #sbirame · #72hodin · #tabory · #radyanavody · #foglar · #natabore · #dobrovolnici · #eyca #eyca_cz · #vanoce · #čtenářství · #zlatyamos · #hryahlavolamy


Představujeme


Mezinárodní


Pozvánky


Rozhovory

MŠMT Anopress IT České Tábory.cz Borovice.cz - Informační centrum pro dětsku rekreaci, tábory, cestování skupin a volný čas. Strukturovaný dialog s mládeží
© 2020 ČRDM | Senovážné nám. 24, Praha 1 | Kontakty | Mapa stránek | ADAM.cz na Facebooku / ADAM.cz na Twitteru / RSS ADAM.cz / ATOM ADAM.cz
Přebírání obsahu ADAM.cz. Provozuje redakční centrum ČRDM za podpory MŠMT | Tento web byl vytvořen pomocí phpRS. PDA Mapa stránek Hlavní strana Klávesové zkratky na tomto webu Na obsah stránky

--> --> --> Google+