V sobotu 15. 7. 2017 večer skončila v rakouském Villachu tzv. hasičská olympiáda, tedy XXI. mezinárodní setkání hasičské mládeže a XVI. mezinárodní hasičská soutěž. Česká výprava, čítající 230 závodníků v 23 týmech, získala celkem 38 medailí, z toho 14 zlatých!

Poslední den „ hasičské olympiády“ patřil klasickým disciplínám CTIF a výstupu do 4. patra cvičné věže. Na věžích Češi brali jednu zlatou a v „klasice“ zlato i stříbro.
    Po závodě v klasických disciplínách CTIF v kategorii A nastoupila na dráhu stadionu Lind družstva mužů dobrovolných i profesionálních hasičů v kategorii B (v těchto družstvech je všem členům nad 35 let) a žen, opět v kategoriích A i B. Závodnice z Bludova a Pískové Lhoty se na (požárních) útocích nevyhnuly chybám, ale ve štafetách se jim dařilo.

Logo mezinárodní hasičské soutěže v rakouském VillachuCelkm 38 medailí, z toho 14 zlatých – taková je bilance letošní české výpravy do Rakouska na mezinárodní závody v požárním sportu (foto SH ČMS)Družstva žen se umístila takto: 9. místo Velké Meziříčí, 13. místo Vlčnov, 15. místo Písková Lhota, 19. místo Bludov. Ženy z SDH Skalice závodily v kategorii B a vybojovaly si druhé místo. Muži z Vlčnova M3 získali 16. místo. Mezi profesionálními hasiči kategorie B svoji kategorii vyhráli zástupci HZS Královéhradeckého kraje!

Celkm 38 medailí, z toho 14 zlatých – taková je bilance letošní české výpravy do Rakouska na mezinárodní závody v požárním sportu (foto SH ČMS)Celkm 38 medailí, z toho 14 zlatých – taková je bilance letošní české výpravy do Rakouska na mezinárodní závody v požárním sportu (foto SH ČMS)Nedaleko centra města se za velkého zájmu diváků konal hlavní závod ve výstupu do 4. patra cvičné věže. Češi se do finále probojovali v kategorii dobrovolní hasiči – Milan Nerval a Jindřich Harasimovič – a v kategorii ženy Adriana Janíčková. Milan ve svém finále vybojoval časem 14,04 zlato a Jindra za 14,61 bral bronz! V historicky prvním olympijském závodě žen ve výstupu na věž získalo Adriana 4. místo časem 8,02. V součtu časů týmů pak obsadily ženy A stříbrnou příčku a ženy C bronzovou. Také muži brali z věží 2 kolektivní medaile, áčko zlato a béčko stříbro. Profi-tým vybojoval bronzovou medaili.

Sdružení hasičů Čech, Moravy a SlezskaNa večerním slavnostním vyhodnocení byly také vyhlášeny výsledky dvojboje jednotlivců. Součtem časů ze stovek a věží obsadila 3. místo Barbora Šubrtová a 2. místo Veronika Krejčí. Mezi dobrovolnými hasiči pak všechny cenné kovy odvezli Češi – 1. Milan Netrval, 2. Stanislav Paulíček a 3. Dominik Soukup. Celkm 38 medailí, z toho 14 zlatých – taková je bilance letošní české výpravy do Rakouska na mezinárodní závody v požárním sportu (foto SH ČMS)Česká reprezentační družstva opět ukázala, že patří ke světové špičce. V celkovém hodnocení obsadila družstva žen A, B, C první, druhé a třetí místo. Muži A zvítězili před Němci a třetím družstvem C. Také profesionálové vezou z celkového hodnocení medaili – bronzovou.
    Výprava požárního sportu celkem získala 38 medailí, z toho 14 zlatých.
    Celkm 38 medailí, z toho 14 zlatých – taková je bilance letošní české výpravy do Rakouska na mezinárodní závody v požárním sportu (foto SH ČMS)Součástí výpravy bylo také 21 rozhodčích – mládeže, klasických disciplín CTIF i požárního sportu.

XVII. mezinárodní hasičská soutěž se uskuteční v roce 2021. Děti se potkají na XXII. Mezinárodní setkání hasičské mládeže za da roky ve Švýcarsku.