Krajina pozvolna získává barvy z podzimní malířské palety a listí se začíná snášet k zemi, ale než začneme hledat zimní čepice a šály a zavřeme se u domácího krbu, pojďme pomoci krajině a brouku páchníkovi!

  Spolek Arnika v Poodří zachraňuje staré vrby před rozlamováním a prodlužuje jejich životnost ořezem

  Během podzimu chceme vysadit téměř 500 stromů, které zpestří krajinu v Poodří a v budoucnu budou útočištěm po desítky živočichů. Spojte příjemné s užitečným a přidejte se k nám při podzimních výsadbách.

  A co COVID-19?

  Práci v jednotlivých termínech budeme organizovat podle aktuálních epidemiologických opatření.. Vždy sázíme na ploše mnoha set metrů, takže přihlášení dobrovolníci budou v případě potřeby rozděleni do jednotlivých sektorů. Organizační pokyny ke každému termínu obdrží přihlášení účastníci předem.

  Jak vypadá běžný výsadbový den?

  Spolek Arnika připravuje podzimní výsadby v Poodří, hlavně duby, hrušně, vrby a topoly Ráno se kolem 9:00 sejdeme na určeném místě. Povíme si o tom co proč a jak vysazujeme, odborník provede ukázkovou výsadbu, takže budete vědět jak na to. Následně si rozdělíme úkoly a připravíme materiál k výsadbě. Jámy pro sazeničky budou většinou připravené, takže se můžeme věnovat kvalitnímu zasazení stromku. Připraveno bude menší občerstvení i teplý čaj, svačinku si pro jistotu vezměte. V závislosti na počasí a tempu sázíme zhruba do 16:00, záleží na vašich možnostech.

  Co budu potřebovat?

  Potřebovat budete určitě vhodné oblečení a obuv, dle předpovědi počasí. I když bude hezké počasí, ranní rosa umí promočit boty. Nezapomeňte několik vrstev oblečení, při práci se zahřejete, tak ať si máte co svléknout a doobléknout. Pracovní pomůcky (rýče, lopaty, nůžky) budou k dispozici, vhodné však je vzít si vlastní pracovní rukavice, bude se Vám v nich pracovat nejspíš lépe než v erárních.

  Je akce vhodná pro rodiny s dětmi?

  Ano, akce je vhodná i pro rodiny s dětmi.

  Kdy a kde?

  22.10. Bravantice – 107 stromků

  24.10. Bravantice – 185 stromků

  4.11. Stará Ves nad Ondřejnicí – 80 stromků

  7.11. Bravantice – 80 stromků

  14.11. Hladké Životice – 60 stromků

  Budeme sázet hlavně duby, hrušně, vrby a topoly.

  Přihlásit se můžete jednoduše tím, že napíšete vámi zvolený termín a počet osob na e-mail vendula.smoldasova@arnika.org a my vám pošleme bližší informace. 🙂